Рослини

Восковий плющ прикрасить будь-яке приміщення своїми яскравими квітами

Аромат квітів вносить в будинок спокій. Дуже красива рослина-хойя. Це ліана з гнучкими, лазучими стеблами, які красиво звисають вниз і дуже ефектні в вертикальному озелененні.

З її стебел за допомогою опор і підставок можна створити будь-яку фігуру. Тут вже ініціативу нехай проявляє господар квітки. У домашніх умовах виростає до шести метрів.

М’ясисті, щільні листя, гладкі, блискучі как-будто натерті воском. Квітки зібрані в зонтиковидні суцвіття. Вони дуже красиві, можуть бути білими, жовтими, червоними.

А коли цвіте, такий приємний аромат наповнює кімнату, посилюється вночі, а зі світанком зникає. Домогтися цвітіння Хойї важко, треба створити відповідні умови. Особливо треба уважно поставитися до світлового режиму.

Чим більше світла отримує квітка, тим швидше і яскравіше цвіте. Тільки треба виключити потрапляння на рослину прямих сонячних променів. Розташуйте її на західні або східні підвіконня.

Влітку бажано підтримувати температуру не вище + 24 градусів. В осінньо-зимовий період треба температуру знизити до + 18 градусів. Та й сама рослина з настанням короткого світлового дня уповільнює зростання, набирається сил для наступного цвітіння.

В цей час зменшують полив, хоч вона і не вимагає рясних поливів. Поливають відстояною водою кімнатної температури, після просихання верхнього шару грунту. Сухе повітря їй не страшний, але зрідка обприскують теплою водою.

Під час активного росту підгодовують комплексними мінеральними добривами, в яких присутні магній, фосфор, калій і азот. З листопада по лютий підгодівлі виключають. Висаджують рослину в невеликий горщик з універсальним грунтом, хорошим дренажем і зливними отворами.

Поки рослина не заповнить корінням грунт в горщику не буде цвісти. Розмножують її насінням, живцями. В одну ємність висаджують по кілька живців, для декоративності.

Рослина обросте з часом бічними пагонами і стане красивим пишним ампельним або розгалуженим кущиком. Найпопулярніші сорти в домашньому вирощуванні це хойя прекрасна і хойя м’ясиста. При неправильному догляді можуть бути проблеми у вирощуванні.

Листя жовтіє і опадає – холодний грунт в горщику, надлишковий полив холодною водою. Квітки опадають, опадають бутончики, що не розкрилися – не вистачає харчування, може повітря дуже сухе, жарко. Квітуча рослина переставили на інше місце.

Хойя не зацвітає-недолік освітлення. Дуже великий горщик. Рослина не подорослішало, малий обсяг кореневої системи і листя.
При мінімальному догляді швидко росте, стаючи шикарним кущиком. Рослина не отруйна, але може не підійти тільки тим, хто страждає алергією або не переносить запахи.

Related posts

Leave a Comment