Рослини

Як правильно розмножувати Антуріум, щоб він прижився на 100%?

Добрий день, друзі! Напевно, немає такого квітникаря, кому б не подобався красень-Антуріум. При правильному догляді, його красиві, схожі на воскові, квіти радують погляд практично цілий рік. Найприємніше – це те, що розпустився квітка тримається не 1-2 дня, як у багатьох кімнатних квітів, а цілий місяць як мінімум.

Краса невимовна! Але, будь-які красені, як правило, вибагливі, і антуріум не виняток. Коли я була початківцям кімнатним квітникарем, я кілька разів намагалася укоренити Антуріум, але мені це не вдавалося. Держак ніяк не вкорінювався, а гинув, хоча садила з корінцями.

І тільки з часом я навчилася вкорінювати антуріуми. Сьогодні в своїй статті я хочу поділитися з вами секретами вкорінення антуріума. Для вкорінення зрізають верхівковий стебло, якщо він сильно витягнувся, або зрізають бічні відводки, але тоді потрібно акуратно дістати рослина з горщика, гострим ножем зрізати бічні відводки, зрізи обробити активованим вугіллям і посадити Антуріум назад в горщик.

Зрізані бічні відводки антуріумано, якщо ви посадите в землю такі живці, вони у вас не візьмуться, так як маленькі повітряні корінці не зможуть забезпечити рослину необхідними поживними елементами. Можна, звичайно, поставити в склянку з водою для відрощування корінців, але цей спосіб теж погано працює, тому що є великий ризик загнивання живців. Я роблю так: Розмножую Антуріум тільки навесні або влітку.

Насипаю в пластикові склянки ємністю 0, 5 л сипуча речовина – перліт або вермикуліт. Потім саджу ці живці в ці склянки і поливаю, а зверху обов’язково закриваю поліетиленовим мішечком. Таким чином створюється міні-тепличка з підвищеним вмістом вологості, де 100% у живців з’являться коріння.

Тримаю під пакетом живці не менше 3 тижнів. Щотижня відкриваю пакет, якщо перліт висох, то обприскую з пульверизатора, потім закриваю пакет знову. Через 3-4 тижні зазвичай з’являються коріння.

Якщо пішов ріст нового листочка-значить рослина вкоренилося і можна пересадити його в звичайний горщик з грунтом. Якщо немає перліту і вермикуліту, можна спробувати укоренити в грунті таким же чином, але в грунті присутній шанс, що живці згниють, в перліті вони не піддаються процесу гниття. Ось і весь секрет.
Удачі вам, квітникарі! Якщо стаття сподобалася, то ставте “палець вгору” і підписуйтесь на мій канал! Спасибі!

Related posts

Leave a Comment