Психологія

Простий спосіб перестати нервувати і почати отримувати задоволення від життя?

Життя – один суцільний сюрприз. А те, що відбувається в сім’ї, часто сюрприз в квадраті. Причому для обох подружжя.

Думала, що він принц на білому коні, який буде тебе на руках носити і шанелями №5 задаровувати – а він кожну копійку рахує і квіти тільки до 8 березня купує. Та й то мімози і за тиждень до свята – так дешевше..

Думав, що будеш, втираючи піт з чола, з роботи приходити додому, де дружина вже чекає з улюбленою стравою – а отримуєш “Винеси сміття. І заодно в магазин збігай – я хліба купити забула”. У кожного з нас є своя картина світу, свої уявлення про те, як все повинно бути навколо влаштовано.

Ми знаємо, як повинні поводитися інші люди по відношенню до нас-зрозуміло, дружелюбно і з належною повагою. Ми уявляємо, як повинні складатися обставини – зрозуміло, виключно сприятливо. Ми розуміємо, як повинні себе почувати – звичайно ж, здоровими і щасливими.

А все йде якось не зовсім так. На роботі все не підвищують, бізнес ледве плаває, дружина “мозок виносить”, діти недоліками ростуть – нічого робити не хочуть. І здоров’я щось пустувати стало – “то лапи ломить, то хвіст відвалюється”.

Загалом, життя не вдалася. Але давайте розберемося. Занепокоєння, нервозність і загальне невдоволення звідки беруться? Та Звідти, що реальність виявляється не такою, як ми її собі уявляли.

Але звинувачувати реальність якось неконструктивно – вже яка є. Краще пошукати причину в наших уявленнях про неї. Точніше, в нашій упертості в те, що уявлення ці вірні і саме так і повинно бути.

А звідки береться ця впевненість у власній правоті? У нас в голові сидять якісь картинки, стереотипи, що взялися з дитинства, а також навішані “громадською думкою”. Щось, яке показує нам “як правильно”. У дитинстві і юності, коли мізки ще не “зашорені”, ми просто вбираємо нову інформацію, не піддаючи її особливій критиці.

Це виходить само собою. А з віком обростаємо досвідом, вкорінюємося в своїх уявленнях, зводячи їх в принцип, обпалюється на молоці і починаємо дути на воду. Обличчя наші стають суворими, як у Чингачгука.

Ми багато бачили, багато чого знаємо і розуміємо. Стаємо такими собі аксакалами, у яких є відповідь на будь-яке питання. Тобто, якщо в дитинстві ми світ пізнавали і раділи своїм відкриттям, то з віком все більше починаємо з ним боротися.

Пізнавати вже нічого – і так все знаємо. Звідси випливає ефективний спосіб поліпшити своє життя. Потрібно просто перестати чіплятися за свої картинки – уявлення, як все повинно бути.

Не обов’язково замінювати їх на інші-вони теж можуть виявитися”з душком”. Так що нехай залишаються ті, що є. Але залишаються тільки як бажаний варіант реальності.

Карл Пауль Рейнгольд Нібур (1892 – 1971) – Американський теологіменно бажаний, а не єдино можливий. І, якщо світ не збігся з тим, що ми зволили побажати – ну і добре. Він і не зобов’язаний збігатися.

Не будемо сумувати, а побажаємо чогось іншого, вже з урахуванням накопиченого досвіду і розуміння, що світ може і коленце викинути. Це називається здоровий пофігізм. Don’t worry – be happy.

Золоті слова. І вони зовсім не означають, що потрібно бути пасивним і не намагатися виправити те, що не влаштовує. Вони означають тільки одне-до всього потрібно ставитися спокійно, філософськи.

Жити, граючи. Ми ж не хапаємося за серце, програвши партію в шахи сусідові. Марк Аврелій (121 — 180) – римський імператор.

Не вийшло – теж непогано. Спробував же. Зробив, що міг.

У будь-якому випадку Життя прекрасне. Тільки не треба занадто засмучуватися про те, чого в ній немає. Краще радіти тому, що є.

РезюмеКогда щось викликає сильні негативні переживання, стрес, потрібно задати собі питання: “а чому я вирішив, що обставини повинні складатися саме так, як мені хочеться?”І виявиться, що просто в голові сидить якийсь стереотип, з яким ми звіряємо реальність. І нервуємо, що вона з ним не збіглася. Відповідно, якщо визнати наше уявлення про реальність лише як одне з можливих, визнати, що мають право на життя і інші, то і переживати приводу не буде.

А що думаєте ви, шановні читачі?Якщо стаття пробудила цікаву думку-поділіться нею. І поставте, будь ласка, лайк. Підписуйтесь на канал, щоб не пропустити нові публікації.

Related posts

Leave a Comment